ظریف:فکر حمله رژیم اشغالگر علیه ایران خودکشی است

به نقل از خبرگزاری ها

ظریف

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه المنار تاکید کرد که هرگونه حمله نظامی رژیم صهیونیستی به ایران، به مفهوم خودکشی و نابودی این رژیم است.

به گزارش نباء خبر،وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه حمایت‌های اسرائیل از تروریسم بدون پاسخ نخواهد ماند فکر حمله رژیم اشغالگر علیه ایران را خودکشی دانست.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه المنار تاکید کرد که هرگونه حمله نظامی رژیم صهیونیستی به ایران، به مفهوم خودکشی و نابودی این رژیم است.

محمد جواد ظریف گفت: هدف ما در سوریه مبارزه با تروریسم است و اسرائیل باید بفهمد که سیاست حمایت از گروه‌های تروریستی آن بدون پاسخ نخواهد ماند.

وزیرخارجه کشورمان اضافه کرد: اگر اسرائیل به حمله‌ای علیه ایران اقدام کند، درحقیقت به خودکشی اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: اشتباه همسایگان ما این است که اجازه داده‌اند درگیری‌ها به خاک خودشان کشیده شود. این رژیم به‌زودی امنیت را از آن‌ها خواهد گرفت و هیچ دفاعی از آن‌ها نخواهد کرد.

ظریف گفت: عربستان نمی‌تواند هیچ‌گونه پیروزی را از لحاظ نظامی محقق کند و از طرف دیگر، نمی‌تواند به آنچه که در بعد نظامی بر آن دست نیافته است، در مذاکرات بر آن دست یابد.

وزیر خارجه کشورمان در ارتباط با تشکیل دولت در لبنان نیز تصریح کرد: به لبنانی‌ها کمک می‌کنیم تا بین خودشان به توافقی دست یابند.

وی در همین حین تاکید کرد: ما نمی‌توانیم توافقی را بر لبنان تحمیل کنیم، کما اینکه هیچ‌کس دیگر هم نمی‌تواند این کار را بکند.

محمد جواد ظریف در مورد حادثه انفجار بندر بیروت هم توضیح داد: پیشنهاداتی را برای کمک به لبنان پس از فاجعه انفجار بندر بیروت ارائه کردیم، اما فشار‌های آمریکا مانع از آن شد.

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید