ایران عضو کمیته مشورتی سازمان بین المللی ماهواره‌های سیار شد

به نقل از خبرگزاری ها

ماهواره ظفر
ماهواره ظفر

جلسه بیست و ششم مجمع سازمان بین‌المللی ماهواره‌های سیار (IMSO) به صورت مجازی با حضور نمایندگان سازمان فضایی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

به گزارش نباء خبر،سازمان فضایی ایران از انتخاب مجدد کشورمان به عنوان عضو کمیته مشورتی سازمان بین‌المللی ماهواره‌های سیار (IMSO) خبر داد.

جلسه بیست و ششم مجمع سازمان بین‌المللی ماهواره‌های سیار (IMSO) به صورت مجازی با حضور نمایندگان سازمان فضایی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد. در این جلسه با رأی موافق دیگر کشورهای عضو، جمهوری اسلامی ایران مجدداً به عنوان یکی از اعضای کمیته مشورتی سازمان مذکور از گروه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد.

سازمان ایمسو یک سازمان بین دولتی با عضویت کشورها است که جهت نظارت بر برخی از خدمات ارائه شده در خصوص ایمنی ماهواره‌های عمومی از طریق ماهواره‌هایی که خدمات ایمنی، جستجو، نجات و ردیابی کشتی‌ها و حفاظت از محیط زیست دریایی را ارائه می‌کنند، تشکیل شده است.

ایران نیز عضو این سازمان بوده و با توجه به نوع و نحوه ارائه این خدمات، موضوعات مربوط به سازمان ایمسو در کشور، توسط سازمان فضایی ایران و با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی پیگیری می‌شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید