پروژه ۴۳ میلیارد دلاری کره جنوبی برای ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه بادی فراساحلی در جهان

به نقل از خبرگزاری ها

با ساخت این نیروگاه ۵۶۰۰ فرصت شغلی در کره جنوبی ایجاد می‌شود و ظرفیت تولید برق بادی در این کشور هم تا سال ۲۰۳۰ حدود ۱۰ برابر شده و به ۱۶.۵ گیگاوات خواهد رسید.

به گزارش نباء خبر،دولت کره جنوبی از طرح ۴۳.۲ میلیارد دلاری خود برای ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه فراساحلی جهان تا سال ۲۰۳۰ خبر داد. این پروژه بخشی از برنامه سئول برای در پیش گرفتن طرح‌های دوستدار محیط زیست در قالب بهبود اوضاع اقتصادی در این کشور پس از شیوع ویروس کرونا است. رئیس جمهور کره جنوبی طی سال گذشته طرحی را برای کاهش وابستگی این کشور به سوخت‌های فسیلی در پیش گرفته و در قالب این چشم‌انداز قرار است تا سال ۲۰۵۰ تولید دی اکسید کربن در کره جنوبی به صفر برسد.
به گزارش رویترز، دولت کره جنوبی از طرح ۴۳.۲ میلیارد دلاری خود برای ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه فراساحلی جهان تا سال ۲۰۳۰ خبر داد. این پروژه بخشی از برنامه سئول برای در پیش گرفتن طرح‌های دوستدار محیط زیست در قالب بهبود اوضاع اقتصادی در این کشور پس از شیوع ویروس کرونا است.

رئیس جمهور کره جنوبی طی سال گذشته طرحی را برای کاهش وابستگی این کشور به سوخت‌های فسیلی در پیش گرفته و در قالب این چشم‌انداز قرار است تا سال ۲۰۵۰ تولید دی اکسید کربن در کره جنوبی به صفر برسد.

ظرفیت تولید برق این پروژه در فاز نهایی ۸۲۰۰ مگاوات عنوان شده و رئیس جمهور کره جنوبی برای کلنگ زنی آن به شهر ساحلی سینان در جنوب غرب این کشور سفر کرده است.

مون جائِ‌ این، در این مراسم گفت: در راستای این پروژه ما در حال سرعت بخشیدن به روند گذار به سمت انرژی‌های دوستدار محیط زیست هستیم و به روند رفتن به سمت اقتصاد بدون کربن سرعت می‌بخشیم.

بنا به اعلام دفتر رئیس جمهور کره، قرار است شرکت‌های خصوصی بیش از ۴۲ میلیارد دلار از منابع مالی این پروژه را تامین کرده و کمتر از یک میلیارد دلار منابع مورد نیاز باقیمانده نیز توسط دولت سئول تامین شود.

با ساخت این نیروگاه ۵۶۰۰ فرصت شغلی در کره جنوبی ایجاد می‌شود و ظرفیت تولید برق بادی در این کشور هم تا سال ۲۰۳۰ حدود ۱۰ برابر شده و به ۱۶.۵ گیگاوات خواهد رسید. ۸۲۰۰ مگاوات برق تولیدی این نیروگاه معادل برقی است که ۶ نیروگاه هسته‌ای تولید می‌کنند. در حال حاضر بزرگ‌ترین نیروگاه فراساحلی بادی جهان در انگلیس و با ظرفیت ۱.۱۲ گیگاوات قرار دارد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید